تبلیغات
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513 - فروش طرح اشتغالزایی کاکتوس,راه اندازی مزرعه کاکتوس,فروش طرح توجیهی کاکتوس,
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513
صداقت امانت کار و تلاش
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان به شماره ثبت 2508
این شرکت از سال 1395 تا سال 1396 دست اندرکار، کارآفرینی و آموزش پروژه های نوین و مشاغل جدید در خاورمیانه بوده است کسب و کار هایی همچون طرح تولید پائولونیا ، طرحهای پرورش موجودات زهر آگین (poisonous creatares)برای تولید پایه دارو و همچون زنبور(bee) و قارچ گانودرما لوسیدوم (ganoderma lucidum) و کاکتوس علوفه ای(opuntiaficus indica) ، و گیاهان تراریخته (trasgenesis)و آبزیان سخت پوست(crustaceans) درکشورایران بوده است،بعلاوه : آموزش تخصصی ، تهیه ابزار و تخمین فروش در مجاری قانونی بوده است ، برای ارتباط با کار شناسان این شرکت با شماره 09198000513 ایمیل اختصاصی antidote2014@gmail.com ارتباط برقرار نمائید .

مدیر وبلاگ :شرکت سرزمین سبز بندپایان
فروش طرح اشتغالزایی کاکتوس,راه اندازی مزرعه کاکتوس,فروش طرح توجیهی کاکتوس,

تکنیک های مراقبت از انواع کاکتوس
تکنیک‌های مراقبت ازانواع کاکتوس

فوت‌های كوزه‌گری

كاكتوس‌ها را باید در فصول سرد، گرم نگه داشت. بهترین نقطه برای نگهداری كاكتوس داخل خانه، كنار پنجره‌ای است كه آفتاب‌گیر باشد. البته كاكتوس‌ها با آفتاب مستقیم میانه خوشی ندارند اما از نور زیاد استقبال می‌كنند. برای كاكتوس‌ها خاك آماده در گلفروشی هست اما اگر به آن دسترسی ندارید، به این ترتیب عمل كنید: اول چند سنگ كف گلدان قرار دهید، سپس چند تكه زغال فعال شده، مخلوط دو قسمت ماسه، یك قسمت خاك باغچه و كمی پرلیت. روی خاك گلدان هم می‌توانید كمی خزه برای نگهداری آب گلدان در اطراف گیاه قرار دهید. كاكتوس به مواد عالی و خاك برگ نیاز ندارد.

بهترین زمان عوض كردن خاك گلدان كاكتوس‌ها نیمه دوم فروردین، همزمان با خروج كاكتوس از خواب زمستانی است. یك كاكتوس برای سال‌ها (5 تا 10 سال) می‌تواند در یك گلدان باشد بدون اینكه احتیاجی به تعویض گلدان داشته باشد. گلدان بزرگ‌تر یعنی آبیاری بیشتر و این اصلا برای كاكتوس خوب نیست، اما در هر حال از تعویض گلدان نترسید چراكه باعث می‌شود كاكتوس‌ها و گیاهان گوشتی بهتر رشد كنند و گل‌ها روی آنها ظاهر شوند. كاكتوس تا یك هفته پس از تعویض گلدان نباید در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرد. گلدان‌های گِلی با عمق كم برای كاكتوس‌ها بسیار مناسب است و اصولا كاكتوس‌ها به عمق زیاد احتیاج ندارند.

تکنیک‌های مراقبت ازانواع کاکتوس

 آلوورا

آلوورا كاكتوس نیست و از خانواده لیلیوم است اما چون برگ‌های گوشتی دارد و نحوه نگهداری‌اش خیلی شبیه كاكتوس‌هاست به راحتی می‌شود آن را كنار كاكتوس نگهداری كرد و از مزیت‌های آن هم بهره برد. یك دلیل گستردگی نگهداری از آن، راحتی كار با این گیاه است. شیره سیاهی كه از آن گرفته می‌شود، با عنوان «صبر زرد» مصارف دارویی فراوان دارد. خواص گوناگون ژل آلوورا روی بدن و استفاده وسیع آن در صنایع دارویی و بهداشتی، ارزش و اهمیت این گیاه را صدچندان كرده است. دمای ایده‌آل آلوورا 15 تا 25 درجه است و از كودهای ارگانیك به خوبی استقبال می‌كند. رشد سریعی دارد و ریشه‌هایش خیلی زود گلدان را پر می‌كنند.

خار‌دار اما خوشمزه

كاكتوس اوپونتیا، گل‌های زردرنگ بزرگی دارند كه به اندازه یك انجیر رشد می‌كنند میوه‌های آن بنفش رنگ‌ هستند. روی میوه‌ها تیغ‌های آزار‌دهنده‌ ریزی وجود دارد كه باید مراقب آنها بود. در مكزیك میوه این كاكتوس در انواع و اقسام نوشیدنی‌ها، مربا‌ها و كیك‌ها كاربرد دارد. این میوه در درمان دیابت نوع دوم، كلسترول بالا، چاقی و اسهال موثر است و اثرات نامناسب الكل را از بین می‌برد. جالب اینكه با آب و هوای ایران هم می‌سازد و در حاجی‌آباد بندرعباس و بوشهر مزرعه‌هایی از این نوع كاكتوس احداث شده است.

تکنیک‌های مراقبت ازانواع کاکتوس

چه كنیم تا كاكتوس ماندگار باشد

اگر كاكتوس‌های‌تان را تنها یك بار در ماه آب دهید، رشد چندانی نخواهند داشت و فقط زنده خواهند ماند، ریشه‌های‌شان خشك شده و درنهایت می‌سوزند در این حالت پس از آبیاری مجدد ریشه‌ها توانایی جذب آب را نخواهند داشت و دچار پوسیدگی خواهند شد. یك قانون خوب برای آبیاری كاكتوس این است كه پیش از اینكه خاك گلدان كاملا خشك شود آبیاری‌اش كنیم.  مهم این است كه خاك گلدان آب را به داخل بكشد. كاكتوس اصلا از اسپری آب خوشش نمی‌آید. اگر می‌خواهید كاكتوس به گل بنشیند، مدام و زیاد به آن آب ندهید چون به سمت رشد رویشی می‌رود. در پاییز و زمستان، هر دو سه ماه یكبار به كوددهی احتیاج دارد. كود مخصوص كاكتوس ازت كمتری دارد و طوری فرموله شده كه معمولا به آرامی و به‌تدریج در خاك آزاد می‌شود.

حتما سوراخ‌های ته‌گلدان را برای كاكتوس چك كنید كه باز باشند و آب اضافی بتواند از انتهای آن خارج شود. كاكتوس دو فصل رشد دارد؛ یكی فصل رشد فعال كه در بهار و تابستان است و دیگری فصل استراحت كه در پاییز و زمستان است. كاكتوس‌ها در زمستان به خواب زمستانی فرو می‌روند و در زمان استراحت، آب كمتری می‌خواهند. برای تكثیر كاكتوس‌ها منتظر فصل بهار باشید. كاكتوس با قلمه به راحتی تكثیر می‌شود. برای قلمه بهترین گزینه، جوانه‌هایی است كه خودبه‌خود در حال جدا شدن از گیاه هستند. برای جدا كردن قلمه‌ها از چاقوی تیز یا كاتر استفاده كنید. برای جلوگیری از پوسیدگی قلمه، می‌توانید چند روزی آن را به حالت استراحت در سایه قرار دهید تا قسمت بریده شده خشك شود. بعد هم قلمه را در گلدان بكارید، دو تا سه هفته بعد ریشه‌ها نمایان می‌شوند.

تکنیک‌های مراقبت ازانواع کاکتوس

تراریوم كاكتوس

كاكتوس انتخاب خوبی برای ساختن یك تراریوم است، چراكه انواع و اقسام كاكتوس‌ها در كنار هم می‌توانند همزیستی مسالمت‌آمیزی داشته باشند. برای درست كردن تراریومِ كاكتوس، باید ته حباب شیشه‌ای، زهكش مناسبی از سنگریزه داشته باشد. ضمن اینكه استفاده از زغال فعال هم مفید است، می‌توان از خاك مخصوص كاكتوس و خزه برای سطح رویی استفاده كرد. بعد از ریختن این لایه‌ها می‌توانید كاكتوس‌های گرد و دراز و توپی‌شكل را با چند نوع گیاه گوشتی-كه معمولا نگهداری‌شان درست مثل كاكتوس است- در خاك تراریوم بكارید چون میزان آبیاری كاكتوس محدود است و رشد سریعی ندارد، تراریوم گزینه مناسبی برای نگهداری آن است. فقط هنگام آبیاری مراقب باشید كه آب روی كاكتوس‌ها نریزد و بیش از حد نباشد تا ریشه‌ها و بدنه گیاه دچار پوسیدگی نشوند.نوع مطلب : فروش,تهیه,مشاوره,پرورش,روش پرورش,انواع اموزش,جزوه، اموزش,جزوه,طرح توجیهی,مشاغل جدید,مشاغل خانگی,مشاغل پردرامد طرح توجیهی,طرح اقتصادی,بازاریابی,سرمایه گذاری,شغل مشاوره تولید,مشاوره پرورش,فروش، فروش,تهیه,مشاوره,پرورش,روش پرورش,انواع اموزش,جزوه طرح توجیهی,مشاغل جدید,مشاغل خانگی,مشاغل پردرامد طرح توجیهی,طرح اقتصادی,بازاریابی,سرمایه گذاری,شغل مشاوره تولید,مشاوره سرمایه گذاری,مشاوره پرورش,فروش، 
برچسب ها : فروش طرح اشتغالزایی کاکتوس، راه اندازی مزرعه کاکتوس، فروش طرح توجیهی کاکتوس،
لینک های مرتبط :
          
23 اسفند 95
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی