تبلیغات
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513 - فروش طرح راه اندازی مار ، فروش طرح اشتغالزایی مار
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513
صداقت امانت کار و تلاش
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان به شماره ثبت 2508
این شرکت از سال 1395 تا سال 1396 دست اندرکار، کارآفرینی و آموزش پروژه های نوین و مشاغل جدید در خاورمیانه بوده است کسب و کار هایی همچون طرح تولید پائولونیا ، طرحهای پرورش موجودات زهر آگین (poisonous creatares)برای تولید پایه دارو و همچون زنبور(bee) و قارچ گانودرما لوسیدوم (ganoderma lucidum) و کاکتوس علوفه ای(opuntiaficus indica) ، و گیاهان تراریخته (trasgenesis)و آبزیان سخت پوست(crustaceans) درکشورایران بوده است،بعلاوه : آموزش تخصصی ، تهیه ابزار و تخمین فروش در مجاری قانونی بوده است ، برای ارتباط با کار شناسان این شرکت با شماره 09198000513 ایمیل اختصاصی antidote2014@gmail.com ارتباط برقرار نمائید .

مدیر وبلاگ :شرکت سرزمین سبز بندپایانفروش طرح راه اندازی مار ، فروش طرح اشتغالزایی مار  
Image result for ‫مار‬‎فواید زهر مار:


دانشمندان دریافته اند بهره گیرى از سم یك نوع مار كشنده مى تواند جان هزاران بیمار را از مرگ نجات دهد.
سم مار تایپان حاوى پروتئین معجزه آسایى است كه بلافاصله خون را منعقد مى كند. از این پروتئین كه فاكتور رایكس نام دارد مى توان براى توقف خون ریزى به هنگام جراحى قلب و عمل جراحى روى كسانى كه در حوادث مجروح شده اند بهره برد. فاكتور رایكس این پروتئین احتمالاً قوى ترین عامل انعقاد خون است كه تاكنون كشف شده است.
به گفته پژوهشگران، سم بسیار كشنده نوعى مار مى تواند در درمان ایست قلبى بر اثر ضعف عضلانى مؤثر باشد.
به گفته پژوهشگران استرالیایى، سم مار تاپیان در پیشگیرى از ایست قلبى در خرگوش هاى آزمایشگاهى مؤثر است و امید است اثر آن در آینده روی انسان نیز بررسى شود.
پژوهشگران با این بررسى به تهیه داروهاى پیشگیرى كننده ایست قلب امیدوار شده اند.

موضوع مار و سم آن مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته و با مراعات اصول فنی به تهیه بعضی فراورده ها ی داروئی اقدام کرده اند که برای عوارضی از نوع خونریزیهای شدید و برطرف کردن دردهای عصبی مورد استعمال قرار میگیرد . فراورده ای از سم مار کبرا را که قبلأ سمیت آن برای هر بیمار بطور جداگانه اندازه گیری شده باشد، می توان برای بر طرف کردن دردهای عصبی و ماهیچه ای یا بیماری صرع توصیه کرد. به نظر می رسد که سمیت این نوع فراورده به مراکز فوقانی مغز نفوذ نمی کند و ممکن است در آتیه به جای مرفین برای بعضی بیماران حساس نیز تجویز شود. فراوده هائی که از سم افعی ها مانند بوتروپس(Bothrops) یا راسل (V.Russelli) ساخته می شود گاهی در درمان بیمارهای هموفیلی و خونریزیهای شدید از قبیل خونریزی رحم و شبکیه چشم و دهان به کار می رود. همچنین ممکن است که سم مار زنگی و کری فراورده ای تهیه شود که در درمان بیماریهای صرع، آسم یا تنگی نفس ، دردهای عصبی، لومباگو و سیاتیک مورد استفاده قرار گیرد. سم مار به عنوان بند آورنده خون هم مورد استفاده بوده است. برخی از سموم مارها علاوه بر فاکتور منعقد کننده، دارای فاکتور ضد انعقاد هم هستند. عمل این فاکتورها بستگی به غلظت سم دارد. در رقتهای کم خاصیت انعقادی و در رفتهای بالاتر خاصیت ضد انعقادی آنها ظاهر می شود.

در قدیم در بعضی کشورها از روغن مار برای از بین بردن غده ها و معالجه سرمازدگی دست و پا و بر طرف کردن بعضی دردهای عصبی استفاده می شد. برخی از مردم کشورهای آسیائی اعتقاد دارند که مخلوطی از مار مرده و ارسنیک در درمان سفلیس مؤثر است. یا مخلوط سم مار و ارسنیک و مرفین و مشک به عنوان داروی تقویت کننده قلنج های کبدی ناشی از بیماری وبا مفید است.


مار یكى از مفیدترین حیوانات این كره خاكى براى تولید انواع دارو ها و سرم ها و واكسن هاست و جالب اینكه این دارو ها از بزاق دهان یا همان زهر مارهایى تهیه مى شوند .

با این حال تخمین زده مى شود كه سالانه ۵ میلیون مار گزیدگى در سراسر جهان اتفاق مى افتد كه مسئول ۱۲۵ هزار مرگ در طول سال است. مار گزیدگى خصوصاً در مناطق گرمسیرى و نواحى كه قطب كشاورزى است به وفور دیده مى شود زیرا در این مناطق تعداد زیادى مار در همزیستى با انسان به سر مى برند.

ولى فقط این ها براى انسان خطرناك نیستند چون بعضى از مار هاى غیر سمى شكار خود را با پیچیدن به دور قفسه سینه جاندار و اعمال فشار و انقباض و شكستن قفسه سینه حیوان كه باعث جلوگیرى از تنفس جاندار یا ایجاد ایست قلبى مى شود از پاى در مى آورند .
مواد سازنده سم مارها
سم مار در حقیقت نوع تغییر یافته بزاق دهان مار است كه از غدد بزاقى تغییر یافته براى این كار تولید مى شود و از طریق دندان هاى تو خالى جلوى دهان مار به بدن جاندار تزریق مى شوند.

در سم مار تعداد زیادى مواد شیمیایى وجود دارد كه هر كدام به قسمتى از بدن جاندار آسیب مى رساند:
سم مار مایعى است روغنى شكل و بر حسب نوع مار به رنگ سفید تا زرد پررنگ، شفاف یا كدر و اندكى اسیدى است. سم مار مخلوطى است از مواد پیچیده پروتئینى با خواص سمى و آنزیمى و مواد غیر پروتئینى از قبیل انواع لیپید ها، كربوهیدرات ها، نمك هاى مختلف فلزى و شبه فلزى، ریبوفلاوین و آب.
سم ماده ایست سرشار از آنزیم.Image result for ‫مار‬‎


حدود ۲۶ نوع آنزیم در سم مار ها وجود دارد. در حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد از وزن خشك سم را مواد پروتئینى تشكیل مى دهند، كه برخى از آنها روى دستگاه عصبى تأثیر مى گذارند، برخى تراوایى غشاى یاخته را تغییر مى دهند و بعضى دیگر موجب تخریب تار هاى ماهیچه اى مى شوند.
به طور خلاصه این مواد شیمیایى به ۴ دسته تقسیم مى شوند. سموم سلولى كه باعث آسیب موضعى بافت در محل گزش مى شوند. سموم خونى كه باعث خونریزى داخلى مى شوند. سموم عصبى كه روى سیستم عصبى اثر مى گذارند و سموم قلبى كه مستقیماً قلب را تحت تأثیر قرار مى دهند. گزش توسط مار مى تواند از یك زخم سوراخ مانند كوچك و ساده تا بیمارى تهدید كننده حیات و مرگ را باعث شود. همیشه باید این نكته را مد نظر داشت كه علائم اولیه متعاقب گزش مى توانند گمراه كننده باشند و گاهى قربانى در حالى كه علائم قابل توجه اولیه ندارد ناگهان به طرف شوك و مشكلات تنفسى سوق پیدا مى كند.
دانشمندان دریافته اند بهره گیرى از سم یك نوع مار كشنده مى تواند جان هزاران بیمار را از مرگ نجات دهد. سم مار تایپان حاوى پروتئین معجزه آسایى است كه بلافاصله خون را منعقد مى كند. از این پروتئین كه فاكتور رایكس نام دارد مى توان براى توقف خون ریزى به هنگام جراحى قلب و عمل جراحى روى كسانى كه در حوادث مجروح شده اند بهره برد. فاكتور رایكس این پروتئین احتمالاً قوى ترین عامل انعقاد خون است كه تاكنون كشف شده است.

 به گفته پژوهشگران سم بسیار كشنده نوعى مار مى تواند در درمان ایست قلبى بر اثر ضعف عضلانى مؤثر باشد. به گفته پژوهشگران استرالیایى، سم مار تاپیان در پیشگیرى از ایست قلبى در خرگوش هاى آزمایشگاهى مؤثر است و امید است اثر آن در چند سال آینده در انسان نیز بررسى شود.

پژوهشگران با این بررسى به تهیه داروهاى پیشگیرى كننده ایست قلب امیدوار شده اند. به طور كلى دو شیوه مختلف براى تشخیص یك مار «سمى» از مار«غیر سمى» وجود دارد. روش اول، تشخیص اندازه و نوع حركت مارهاست. مارهاى سمى دمى كوتاه و كلفت و طرز حركتى بطئى دارند ( با انبساط و انقباض ). در حالى كه مار هاى غیر سمى از قطر وسط بدن تا انتهاى دم باریك تر مى شوند و طرز حركتشان نیزبه هردوشیوه مستقیم و مارپیچ است .
اما راه دوم تشخیص گزش مار از روى آثار دندانى آنهاست. به دلیل تفاوت درشكل و موقعیت دندان ها در مار هاى سمى و غیر سمى، با دقت در محل گزیدگى مى توان سمى یا غیر سمى بودن آن را تشخیص داد .
سید كاظم مؤذن زاده كه ۲۷ سال از عمرخود را با مار ها وصرف شكار و نگهدارى از آنها كرده است با اشاره به انواع سموم مار ها مى گوید: سم مار ها را مى توان به دو دسته كلى تقسیم كرد :
زهر هاى مختل كننده جریان خون :این نوع زهر ها خون، رگ ها و سایر بافت هاى بدن را تجزیه و متلاشى مى كنند. از بارز ترین علائم این نوع زهر، عدم انعقاد خون هست و زهرهاى اعصاب كه برخلاف نوع اول زهر هاى اعصاب، اثرى فلج كننده بر سیستم عضلانى، دستگاه تنفسى و قلب دارند .

Image result for ‫مار‬‎

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
2 مرداد 96
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی