تبلیغات
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513 - فروش طرح توجیهی پرورش عنکبوت و رتیل ، فروش طرح راه اندازی پرورش عنکبوت و رتیل
شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان 09198000513
صداقت امانت کار و تلاش
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شرکت کار آفرینی سرزمین سبزبند پایان به شماره ثبت 2508
این شرکت از سال 1395 تا سال 1396 دست اندرکار، کارآفرینی و آموزش پروژه های نوین و مشاغل جدید در خاورمیانه بوده است کسب و کار هایی همچون طرح تولید پائولونیا ، طرحهای پرورش موجودات زهر آگین (poisonous creatares)برای تولید پایه دارو و همچون زنبور(bee) و قارچ گانودرما لوسیدوم (ganoderma lucidum) و کاکتوس علوفه ای(opuntiaficus indica) ، و گیاهان تراریخته (trasgenesis)و آبزیان سخت پوست(crustaceans) درکشورایران بوده است،بعلاوه : آموزش تخصصی ، تهیه ابزار و تخمین فروش در مجاری قانونی بوده است ، برای ارتباط با کار شناسان این شرکت با شماره 09198000513 ایمیل اختصاصی antidote2014@gmail.com ارتباط برقرار نمائید .

مدیر وبلاگ :شرکت سرزمین سبز بندپایان
فروش طرح توجیهی پرورش عنکبوت و رتیل ، فروش طرح راه اندازی پرورش عنکبوت و رتیل  Image result for ‫عنکبوت‬‎


بسیاری از مردم امروزه از عنکبوت‌ها و رتیل‌ها یه عنوان اگزتیک پت استفاده می‌کنند . برخی از انواع رتیل‌ها واقعا پت‌های فوق العاده جالبی هستند و مشاهدهء زندگی روزانهء آنها بسیار لذت بخش است .
نگهداری از رتیل به عنوان پت فوائد و همچنین مضراتی دارد که در اینجا به برخی از آنان اشاره می‌کنیم :

فوائد:

۱٫رتیل‌ها پت‌هایی بسیار آرام و تمیز هستند.
۲٫رتیل‌ها به فضای کمی‌برای زندگی نیاز دارند . یک آکواریوم می‌تواند بهترین مکان برای نگهداری یک رتیل باشد.
۳٫مشاهدهء زندگی روزمرهء رتیل‌ها می‌تواند بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد .
۴٫رتیل‌ها نیاز بسیار کمی‌به زندگی اجتماعی دارند و در بسیاری از موارد اصلا چنین نیازی ندارند.
۵٫نگهداری از یک رتیل به عنوان پت بسیار ارزان تر است از نگهداری از پت‌های سنتی مثل سگ و گربه .
۶٫از عنکبوت‌ها و رتیل‌هایی که پت هستند می‌توان برای جلب توجه کودکانمان به طبیعت استفاده کرد . همچنین می‌توان با واگذاری مراقبت‌های روزانهء جانور به کودک ، حس مسئولیت پذیری را در او پرورش داد .

هشدار: رتیل‌ها جانورانی سمی‌هستند و نیش آنها می‌تواند منجر به صدمات جدی در حیوانات و انسان‌ها گردد . پس قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد نگهداری از رتیل به عنوان پت باید شرائط خانه و محیط زندگی خود را در نظر بگیرید و تخمین بزنید که آیا نگهداری از یک رتیل برای فرزندان شما مناسب است یا خیر .

برخی از مشکلات نگهداری از رتیل‌ها به عنوان پت :

۱٫بسیاری از رتیل‌ها سمی‌هستند . برای همین نگهداری از آنان خواستار دقت و توجه ویژه است .
۲٫بسیاری از رتیل‌ها باید در شرائط خاص نوری و حرارتی و رطوبتی نگهداری شومد ، وگرنه می‌میرند .
۳٫بسیاری از انواع رتیل‌ها قابلیت بالا رفتن از شیشه را دارند . پس باید از شیشه‌ها و ظروف خاص برای نگهداری از آنان استفاده کرد و مانع خارج شدن آنان از محل زندگی خود و فرار آنان شد .
۴٫رتیل‌ها نیاز به توجهات ویژه دارند و محیط زندگی شان باید تمیز باشد و در شرایط ویژه رتیل‌ها ۲۰ الی ۳۰ سال زندگی می‌کنند .
۵٫رتیل‌ها هم مثل هر پت دیگری ممکن است بیمار شوند ولی مسئله اینجاست که کمتر دامپزشکی توانایی درمان رتیل شما را خواهد داشت .
۶٫اکثریت رتیل‌ها دوست ندارند توسط انسان‌ها در دست گرفته شوند .
۷٫بسته به نژاد رتیل شما ، جفتگیری دادن رتیل شما می‌تواند عملی بسیار مشکل باشد.


عنکبوت (تارتنک یا کارتنک یا تاربافک جولاه یا جولاهی) جانور بی مهرهٔ شکارگری است که دارای بدنی دوبخشی و هشت پاست. عنکبوت‌ها فاقد بخش‌های جوندهٔ دهان و بال‌اند. آن‌ها در راستهٔ عنکبوت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند که خود یکی از چند راستهٔ ردهٔ بزرگتر عنکبوتیان (تاربافان) است. ردهٔ تاربافان دربردارندهٔ گونه‌هایی چون کژدم و کنه است. توانایی تنیدن تار ارثی است و عنکبوت اطلاعات مربوط به این توانایی را به شکل ماده وراثتی از والدین خود به ارث برده‌است. برخی گونه‌های عنکبوت بسیار سمی و خطرناک اند و زهرشان آن قدر قوی است که می‌تواند انسان را بکُشد. عنکبوت بیوه سیاه، عنکبوت تورقیفی سیدنی و... از گونه‌های خطرناک عنکبوت اند.


تنیدن تار

بیشتر عنکبوت‌ها تار می‌تنند که معمولاً به صورت رشته‌ای پروتئینی از غده‌های تارتنِ انتهادرباره رتیلها

در استرالیا رتیل‌های بزرگ را به عنوان حیوان خانگی نگه‌داری و خرید و فروش می‌كنند
عنكبوتیان با حشرات فرق دارند اما هر دو به گروه بزرگ‌تری از حیوانات تعلق دارند كه بندپایان نامیده می‌شوند- حیواناتی با اسكلت خارجی سخت و اندام به هم چسبیده. (در زبان یونانی Arthro به معنای اتصال است و Podos به معنی پا. به همین جهت این جانوران Arthropods نامیده می‌شوند.)
آنها همه جا هستند
در دوران طولانی و گذر هزاران سال عنكبوت‌ها تنوع شگفت‌‌انگیزی پیدا كرده‌اند، به طوری كه در حال حاضر هزاران گونه عنكبوت در سطح كره زمین پراكنده است، از مناطق استوایی و جنگلی تا بیابان‌های خشك و لم یزرع. تنها جایی كه عنكبوت‌ها حضور ندارند قطب شمال و جنوب و قله كوههای بلند و زیر آب اقیانوس‌هاست. حتی چند گونه عنكبوت در كناره اقیانوس‌ها، لای صخره‌ها و شكاف جزیره‌های مرجانی زندگی می‌كنند.


چرا باید عنكبوت‌ها را حفظ كرد؟
این سوال برای بسیاری از ما پیش می‌آید كه علت وجود جانورانی چون عنكبوت‌ها با این همه تنوع چیست. واقعیت این است كه عنكبوت‌ها بخش عمده و جذاب در طبیعت پیرامون ما هستند. تار آنها شاهكار معماری است و جنس آن عجیب‌ترین الیاف روی زمین است، به طوری كه تكنولوژی نوین در پی ساختن محكم‌ترین البسه ضدگلوله و بسیار سبك از تار عنكبوت‌هاست. عنكبوت‌ها نقش اكولوژیكی و كشاورزی مهمی در طبیعت دارند و شاید اگر شكار حشرات توسط آنان نبود این موجودات اختلال بزرگی در زندگی ما پدید می‌آوردند. در پزشكی از سم و تار عنكبوت استفاده می‌شود. در بسیاری از مناطق نسل گونه‌های متعددی از عنكبوت‌ها در خطر انقراض قرار گرفته و مهم‌ترین دلیل آن نابودی زیستگاه‌ها توسط انسان است. حفاظت از زیستگاه عنكبوت نه تنها نسل این جانور بلكه تمام اكوسیستمی را كه او جزیی از آن است از خطر انقراض نجات می‌دهد.رتیل‌های استرالیا


یكی از انواع عنكبوت، رتیل است و رتیل‌های استرالیایی به عنكبوت‌های سوت‌زن، پارس‌كننده یا پرنده‌خوار هم شهرت دارند. این صداها زمانی از رتیل خارج می‌شود كه مورد تهدید قرار گیرد و احساس خطر كند و همین او را بسیار ترسناك می‌سازد. بزرگ‌ترین رتیل‌های استرالیا بدنی به طول 6 سانتی‌متر و پاهایی دارند كه هنگام باز شدن به 16 سانتی‌متر می‌رسد. این رتیل‌ها دو نیش چنگك شكل در جلوی دهان دارند كه طول آنها بیش از یك سانتی‌متر است! این جانوران بدنی بزرگ و سنگین با طیفی از رنگ‌ها، از قهوه‌ای تیره تا زرد كم‌رنگ و اغلب با درخششی نقره‌ای دارند.


معمولا روی بدن و پاهای عقبی رتیل را كرك نرمی می‌پوشاند و آن را از دیگر عنكبوت‌ها متمایز می‌كند. رتیل‌های استرالیا علی‌رغم آنكه پرنده‌خوار نامیده می‌شوند، به ندرت پرنده می‌خورند. خوراك آنان را حشرات، مارمولك‌ها، قورباغه‌ها و دیگر عنكبوت‌ها تشكیل می‌دهد. رتیل‌های در حفره‌های زمینی لانه می‌سازند و ماده‌ها بیشتر اوقات خود را در لانه به سر می‌برند. دو هفته پس از جفت‌گیری- كه معمولا در جلوی ورودی لانه صورت می‌گیرد- ماده‌ها حدود 50 تخم می‌گذارند. نوزادان مدتی نزد مادر می‌مانند و سپس از لانه خارج شده و به دنبال زندگی خود در لانه‌های جدید می‌روند. جالب این كه ماده‌ها تا 12 سال عمر می‌كنند، اما نرها پس از جفت‌گیری در حدود پنج سالگی می‌میرند. ماده‌ها از نرها بزرگ‌تر هم هستند. و جالب‌تر اینكه در استرالیا رتیل‌های درشت به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند و اتفاقا همین موضوع روی جمعیت آنان اثر منفی داشته است.سم رتیل


غلی‌رغم قیافه ترسناك رتیل‌های بزرگ، این جانوران معمولا حمله نمی‌كنند، اما وقتی مورد تهدید قرار گیرند عقب می‌نشینند و حالتی شبیه به حمله خود می‌گیرند كه بیشتر جنبه تهدید دارد. البته اگر انسانی را گاز بگیرند دردناك است زیرا نیش‌های بلند دارند كه با نیش بسیاری از انواع مار برابری می‌كند. بعضی اوقات مریضی شدید در اثر نیش رتیل دیده شده و سرگیجه و تهوع برای شش تا هشت ساعت پس از گزیدگی گزارش شده است.عنكبوت‌های خطرناك


در میان عنكبوت‌های خطرناك عنكبوت پشت سیاه ماده شهرت دارد. این عنكبوت‌ها در مناطق گرم زندگی می‌كنند. در حال حاضر سرم ضد سم این عنكبوت وجود دارد ولی پیش از آن عده‌ای در اثر نیش این عنكبوت مرده‌اند. فقط پشت سیاه‌های ماده انسان را نیش می‌زنند- نرها معمولا بسیار كوچك‌اند. از دیگر عنكبوت‌های خطرناك، عنكبوت موشی سر سرخ است. در استرالیا 8 گونه عنكبوت موشی وجود دارد. خوشبختانه این عنكبوت در مناطق پرجمعیت دیده نمی‌شود. عنكبوت دم سفید نر و عنكبوت قیفی نر نیز خطرناك به شمار می‌روند، به ویژه عنكبوت قیفی نر كه تاكنون باعث مرگ انسان‌ها نیز شده است. در سال 1981 سرم ضد سم این عنكبوت ساخته شد و از آن زمان مرگ و میری گزارش نگردیده، لیكن وحشت از این عنكبوت همچنان باقی است. در سطح جهان عنكبوت‌های خطرناك دیگری نیز هست كه مشهورترین آنها بیوه سیاه Black Widow است.
Image result for ‫عنکبوت‬‎نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
15 مهر 96
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی